تبلیغات
گردان محبین - شهیدوالامقام اسدمرادبالنگ
 
گردان محبین
سلام خدا برشهیدان ،سلام خدا بر مجاهدان راه حق ، سلام خدا برآن کسانیکه آن حماسه وشور را آفریدند.
درباره وبلاگ


گردان محبین یکی از گردان های تی 57 حضرت ابوالفضل بود.که درطی 8 سال دفاع مقدس همواره از گردان های خط شکن بود.
گردان محبین اولین گردان رزمی شهر کوهدشت است که در سالهای اول جنگ تحمیلی تشکیل شد . این گردان در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه حضور داشت و با توجه به وضعیت عملیات خسارت سنگینی را متحمل شد . گردان محبین در ادامه تقریباً در بیشتر عملیاتها حضور داشت از اولین فرماندهان آن می توان به برادر مهندس رضامند ، برادر حاج مرادعلی محمدی ، شهید والامقام علیمردان آزادبخت، شهید والامقام فیروز سرتیپ نیا ، شهید والامقام حمیدرضا ابراهیمی ،شهید والامقام مروت طرهانی و شهید والامقام علی محمد کوشکی اشاره کرد .و درادامه جانباز سرافرازحاج سیروس لرستانی و برادر حمید آزادی فرماندهی این گردان را بعهده داشتند .
این گردان در عملیات کربلای چهار به فرماندهی شهید والامقام علیمردان آزادبخت چنان عمل کرد که موجب حیرت فرماندهان لشکر شده و باور نداشتند که گردان حتی علاوه بر مناطق مشخص شده ، مناطق دیگری را نیز فتح کرده است .

گردان محبین در عملیات کربلای پنج نیز با رشادت فرماندهی چون شهید والامقام علیمردان آزادبخت ، شهید والامقام علی محمد کوشکی ، شهید والامقام مروت طرهانی با وجود تحمل تلفات سنگین برگی از تاریخ جنگ تحمیلی را در شلمچه به یادگار گذاشت .

از افتخارات این گردان حضور دیگر هم استانی هایمان در این گردان بود که به درجه رفیع شهادت نائل گشته اند که نمونه آن می توان به شهید والامقام جلال ابراهیمی ( از شهر دورود) و شهید والامقام حشمت الله قلی ( از شهر الیگودرز ) اشاره کرد .

گردان محبین علاوه بر مناطق جنوب در مناطق غرب نیز چنان درخشید که همواره از فاتحان شناخته شده بود . در عملیات والفجر ۹ با تصرف ارتفاعات مهم و استراتژیک منطقه شرق و شمال شرق شهر سلیمانیه ، عملیات حاج عمران آزاد ساری حلبچه و.... برگی دیگر در تاریخ عملیاتهای انجام شده در جنگ تحمیلی آفرید .

گردان محبین در سالهای ۶۶ و ۶۷ با حضور در مناطق عملیاتی غرب بطور ثابت ، توانست با شرکت در عملیاتهای همچون نصر ۴ ( آزاد سازی شهر ماؤوت) ، بیت المقدس ۲ و آزاد سازی ارتفاعات مهم و استراتژیک گرده رش ، قمیش، گوجار و …. توانست بعنوان یک گردان عملیاتی جایگاه خود را در جنگ تحمیلی نشان دهد .

در میان رزمندگان غیور شهر کوهدشت رزمنده ای وجود ندارد که روزها ، ماهها و سالهایی را در این گردان خدمت نکرده باشد . تقریباً اکثر شهدای کوهدشت در این گردان حضور داشته و این گردان افتخار آن را دارد که رزمندگانی که نمونه آنان در تاریخ اسلام بی نظیر بوده را داشته است ، شهدایی همچون شهید والامقام مجتبی آدینه وند ، شهید والامقام دکتر محمد علیم عباسی ، شهید والامقام دکتر اسماعیل هادیان ، شهید والامقام حمید رضا محمدی،شهید والامقام پرویز یرویز پور، و همه شهدای والامقام شهرمان لحظاتی از عمر شریفشان را در این گردان حضور داشته اند .

در خشکسالی مردانگی وخزان صداقت ، یاد بزرگمردان صادقی بخیر که اگر آنان را به چشم خویش ندیده بودیم ، راستی ، درستی و فداکاری را افسانه می پنداشتیم .

مدیر وبلاگ : م . ق
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
تاچه میزان مطالب وبلاگ را در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت مؤثر می دانید؟
ذکر روزهای هفته آیه قرآن تصادفی
روزشمار غدیر

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب
 شهید والامقام اسد مراد بالنگ معاون گردان کوثر لشگر 57 حضرت ابوالفضل(ع)

شهدا مثل آیه های قرآن مقدسند ، تقدس آیه های قرآن به این است که حکایت از حق دارندوشهدا نیز . (شهیداهل قلم آوینی)

روحمان با یاد شهدا سرشار از آرامش باد.

واژه ها را کنار هم می گذارم تا بتوانم از اعماق وجودم همه ی آنچه را که در افکارم می باشد بتوانم بنگارم.

وقتی صحبت از شهدا می شود،باید در انتخاب کلمات بسیار حساس بود.

منبع: http://www.mahmodhatami.blogfa.com/از همرزم شهیدم،اسد مراد بالنگ یاد می کنم او که اینک بر خوان با برکت حضرت سیدالشهدا(ع) مهمان است و این فیض عظیم نصیب کسی می شود که می داند جان ، بهای دیدار این مقام عظماست.

آشنایی با شهید دلاور اسد مراد بالنگ به همان دوران کودکی و نوجوانی برمی گردد که در یک محله از شهر کوهدشت لرستان سکونت داشتیم.

اولین اعزام به مناطق جنگی جنوب شهر سوسنگرد ،قبل از عملیات بستان به همراهی 45 نفراز هم شهری هایمان که فرمانده ی ما سیروس لرستانی بود اعزام شدیم.منجر به باب آشنایی و رابطه بیشترمن و ایشان شد. همان ایام از طرف بسیج برای آموزشدوره ی امداد گری به هلال احمر اهواز معرفی شدیم.

با هماهنگی های صورت گرفته همراه حسن باقری(فرمانده بسیج وقت کوهدشت) به پلدختر رفتیم این سه ماه دوره ی آموزشی در اهواز هم زمان با عملیات فتح المبین،بیت المقدس بود.

در همین دوره به عنوان مربی امدادگری با سن کمی که داشتیم در تیپ نجف اشرف اعزامی از اصفهانمشغول شدیم.


در مهرماه سال 61 13هر دو  وارد سپاه شدیم.

شهید بالنگ فوق العاده به لباس مقدس و آرم پر افتخار سپاه علاقه ی عجیبی داشت.

مجددا برای گذراندن دوره ی 9 ماهه ی دیگری در اهواز به دانشگاه شهید چمران معرفی شدیم مانند

دوره ی قبل در حین آموزش در عملیات های متفاوتی ازجمله عملیات محرم،والفجر مقدماتیوالفجر1،عملیات چزابه،شرکت کردیم.

از ویژگی های بارز شهید بالنگ، ایشان با اشتیاق به حضور در خط مقدم هنگام آغاز عملیات اهتمام داشتند بر خلاف عده ای که همواره با شروع عملیات به دنبال بهانه ای بودند و تلاش داشتند در پشت خط بمانند.ایشان جزء اولین کسانی بودند که داوطلبانه در خط مقدم حاضر می شدند .شرایط کار در بهداری رزمی جنگ جزء سخت ترین و تاثیر گذارترین معاونت ها در جنگ بودبه نحوی که جزء اولین گروه هایی بودند که وارد منطقه برای برپایی اورژانس می شدند که با ایجاد اورژانس در خطوط مقدم آرامش نسبی برای رزمندگان و چنان چه مجروحیتی پیش می آمد بتوانندخدمات مفیدی در مورد مجروحین در معرکه نبردرا فراهم کنند و میزان تلفات رزمندگان را به حد اقل برسانند و آخرین گروهی بودند که منطقه را بعد از خروج نیرو های عمل کننده در صورت شکست و یا پیروزی می بایست ترک می کردند.

و شهید بالنگ از جمله پاسداران جان برکفی بود که در این زمینه همواره گوی سبقت را از دیگران به جهت اخلاص وتعهد در کارها ربوده بود وهماره در انجام مسئولیت ها پیشقدم می شد.

ایشان فوق العاده مقید به اقامه نماز اول وقت واینکه نماز به جماعت خوانده شود . نمازی که حکایت از عمق حال درونی او داشت .از ریا کاری وخودنمایی ، تملق افراد پرهیز می کردند.

درمدتی که ایشان در بهداری مسئولیت داشتند خدمات شایانی از خود به یادگار نهادند.

درسال 64 مسئول بهداری مستقر در بندی خان شدند وماموریت ایشان یک سالی طول کشید، همچنین درعملیات والفجر 9 حضور فعال داشتند به نحوی که در منطقه عملیاتی والفجر 9به دلیل نرسیدن مواد غذایی به خط مقدم به همراه ایشان وتعدادی از رزمندگان وارد سنگرهای فتح شده عراقی می شدیم واز آذوقه های باقی مانده نیروهای عراقی غذا درست می کردیم .

پزشکانی که درطرح 1 ماهه حضوردر مناطق جنگی حاضر می شدند تحت تاثیر رفتار

 مودبانه ومحترمانه شهید بالنگ که مسئول مقر بودند قرار می گرفتند ، به طوری که حتی بعد از اتمام ماموریت 1 ماهه از حضورشان در منطقه اظهار رضایت می نمودند وبعد از خروجشان از جبهه تا مدت ها ارتباط ومراوده ها ادامه داشت .

این شهید بزرگوار هیچگاه داشتن مسئولیت را برای خوداعتبار وشان محسوب نمی کرد به نحوی که حتی اگر لازم بود خود ایشان به عنوان راننده آمبولا نس ویا راننده تانکر آب که دشوارترین کارها درآن ناحیه کوهستانی به حساب می آمد را خود انجام می داد، در نواحی ارتفاعات شاخ شمیران رساندن آب به رزمندگان بسیار سخت بود اما ایشان با شجاعت ، خود این مسئولیت را می پذیرفت وبرای حل مشکلات نیروهای تحت امر خویش مصمم بود.در ماموریت لشگر 57 ابوالفضل به منطقه حاج عمران ، یکی از رانندگان مینی بوس حامل رزمندگان به علت شدت آتش توپخانه و بمباران های هوایی حاضر به ادامه رانندگی در آن مناطق نشد ، ایشان با شجاعت تمام فرمان ماشین مینی بوس را دراختیار گرفتند ورزمندگان را به صحت وسلامت به خط رساندند واین موضوع نشان از بی باکی وجسارت ایشان در مواجه شدن با سختی ها بود.

ایشان مرد روزگار خویش بودند برای به روز کردن امکانات اورژانس بهداری تلاش مضاعفی داشتند وهمواره درصدد بود تا از بهداری غرب کشورتجهیزات لازم را تهیه نماید ، امداد در جبهه یعنی تپش قلب خط مقدم واین امداد رسانی در خط واورژانس بود که توان وروحیه رزمندگان را تقویت می کرد .از این رو

شهید بالنگ در تقویت امکانات وخدمات برای رزمندگان تلاش می کرد.

خاطرات خوبی از برادر شهیدمان اسد مراد بالنگ بر جای مانده است که در قالب نوشتار بر صفحه نمی گنجد.

ایشان فردی زحمت کش واهل برنامه ریزی برای زندگی شخصی خودش بوده و آرزو های زیادی برای زندگی آینده خویش داشت.

شهید در لشگر 57 ماندگار شدند وبه عنوان مسئول گردان "ش م ر"(گردان کوثر) منصوب شدند که در عملیات کربلای 5 در سه راهی مرگ با تیر مستقیم از ناحیه پهلو مجروح ودر اثر شدت جراحت به شرف شهادت نایل شد ، وبه بالاترین مرتبت ماندگاری درزمره شهیدان به افتخار سردوشی شهید بالنگ متصف شدند .

شهید بالنگ به روایت خانواده بزرگوارشان شاید در غربت وگمنامی تشیع وتدفین شدند اما باید بدانند اورهرو راه گمنامی بود که خود مشتاق نام ونشان نبود .

خداوند اگر متاع وجود کسی را خریدنی بیابد هر کجا باشد ودر هر زمان اورا در جمع اصحاب کربلا به بهشت خویش خواهد خواند وخوشا به سعادت شهید بالنگ که مشایعت کنندگان او به بهشت فرشتگانیبودند که متاع خریدنی خدا را باتهلیل وسلام به بهشت جاویدان رهنمون نمودند.شهید بالنگ رهگذر کوی گمنامی بودند ، او دین خود را به تعبیر پیامبر (ص) کامل کرد اما  از همه تعلقات دنیا دل برید و در مسلخ جانان با دلی سرشار از اخلاص وتعهد وشجاعت به تبعیت از مادر سادات (س) با پهلوی شکافته شده برات حضور خویش رادر محضر ارباب با خونش امضا نمود ونامش بر باب شهادت ماندگار شد.

یادش همواره چون چراغی تابان برراه واندیشه ما پر فروغ و روشن بماندنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:02 ب.ظ
Good day! This post couldn't be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate!
He always kept talking about this. I will forward this post to him.
Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!
پنجشنبه 31 فروردین 1396 08:07 ق.ظ
Valuable information. Fortunate me I discovered your web site unintentionally, and I'm stunned why this coincidence didn't took place earlier!
I bookmarked it.
چهارشنبه 14 اسفند 1392 11:01 ب.ظ
سلام ممنون از حضور شما
هر کجامیگردم مطلب یاخاطره از شهید مقدسی ندارند ممنون میشم که راهنمای کنید
پنجشنبه 12 دی 1392 12:18 ق.ظ
ان شبی که از هم جدا شدیم و فردای ان روز به جبهه رفتی گفتم مادرت ارزو دارد تو را در لباس دامادی ببیند لبخندی زدید و گفتید حتی عقد کردم به خاطر اینکه دل مادرم را نشکنم ما متعلق به خود نیستیم و می رویم و حالا میفهمم اسد مراد جان ان لبخند عاشقاته ات چه معنایی داشت شما راه روشنایی را به عینه دیده بودید و انتخاب کردید و ما ماندیم و ...
یکشنبه 24 آذر 1392 02:35 ب.ظ
ظاهراً این شهید والامقام معاون گردان کوثر بوده اند. در صورت صحت موضوع اصلاح فرمایید.
م . ق

چشم
یکشنبه 24 آذر 1392 10:18 ق.ظ
یاد و خاطره شهید بزرگوار دکتر بالنگ جاوید.
شنبه 27 مهر 1392 10:01 ق.ظ
سلام آقای قبادی
سایت میرملاس نیوز
شهید گنجعلی آبسالان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جنگ دفاع مقدس
امکانات جانبی

سردار شهید اسدمراد بالنگ

 
 
بالای صفحه