تبلیغات
گردان محبین - در مسیر خاطرات - خاطرات آقای محمد باقر قبادی از شهید والامقام محمد صادق زیدی
 
گردان محبین
سلام خدا برشهیدان ،سلام خدا بر مجاهدان راه حق ، سلام خدا برآن کسانیکه آن حماسه وشور را آفریدند.
درباره وبلاگ


گردان محبین یکی از گردان های تی 57 حضرت ابوالفضل بود.که درطی 8 سال دفاع مقدس همواره از گردان های خط شکن بود.
گردان محبین اولین گردان رزمی شهر کوهدشت است که در سالهای اول جنگ تحمیلی تشکیل شد . این گردان در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه حضور داشت و با توجه به وضعیت عملیات خسارت سنگینی را متحمل شد . گردان محبین در ادامه تقریباً در بیشتر عملیاتها حضور داشت از اولین فرماندهان آن می توان به برادر مهندس رضامند ، برادر حاج مرادعلی محمدی ، شهید والامقام علیمردان آزادبخت، شهید والامقام فیروز سرتیپ نیا ، شهید والامقام حمیدرضا ابراهیمی ،شهید والامقام مروت طرهانی و شهید والامقام علی محمد کوشکی اشاره کرد .و درادامه جانباز سرافرازحاج سیروس لرستانی و برادر حمید آزادی فرماندهی این گردان را بعهده داشتند .
این گردان در عملیات کربلای چهار به فرماندهی شهید والامقام علیمردان آزادبخت چنان عمل کرد که موجب حیرت فرماندهان لشکر شده و باور نداشتند که گردان حتی علاوه بر مناطق مشخص شده ، مناطق دیگری را نیز فتح کرده است .

گردان محبین در عملیات کربلای پنج نیز با رشادت فرماندهی چون شهید والامقام علیمردان آزادبخت ، شهید والامقام علی محمد کوشکی ، شهید والامقام مروت طرهانی با وجود تحمل تلفات سنگین برگی از تاریخ جنگ تحمیلی را در شلمچه به یادگار گذاشت .

از افتخارات این گردان حضور دیگر هم استانی هایمان در این گردان بود که به درجه رفیع شهادت نائل گشته اند که نمونه آن می توان به شهید والامقام جلال ابراهیمی ( از شهر دورود) و شهید والامقام حشمت الله قلی ( از شهر الیگودرز ) اشاره کرد .

گردان محبین علاوه بر مناطق جنوب در مناطق غرب نیز چنان درخشید که همواره از فاتحان شناخته شده بود . در عملیات والفجر ۹ با تصرف ارتفاعات مهم و استراتژیک منطقه شرق و شمال شرق شهر سلیمانیه ، عملیات حاج عمران آزاد ساری حلبچه و.... برگی دیگر در تاریخ عملیاتهای انجام شده در جنگ تحمیلی آفرید .

گردان محبین در سالهای ۶۶ و ۶۷ با حضور در مناطق عملیاتی غرب بطور ثابت ، توانست با شرکت در عملیاتهای همچون نصر ۴ ( آزاد سازی شهر ماؤوت) ، بیت المقدس ۲ و آزاد سازی ارتفاعات مهم و استراتژیک گرده رش ، قمیش، گوجار و …. توانست بعنوان یک گردان عملیاتی جایگاه خود را در جنگ تحمیلی نشان دهد .

در میان رزمندگان غیور شهر کوهدشت رزمنده ای وجود ندارد که روزها ، ماهها و سالهایی را در این گردان خدمت نکرده باشد . تقریباً اکثر شهدای کوهدشت در این گردان حضور داشته و این گردان افتخار آن را دارد که رزمندگانی که نمونه آنان در تاریخ اسلام بی نظیر بوده را داشته است ، شهدایی همچون شهید والامقام مجتبی آدینه وند ، شهید والامقام دکتر محمد علیم عباسی ، شهید والامقام دکتر اسماعیل هادیان ، شهید والامقام حمید رضا محمدی،شهید والامقام پرویز یرویز پور، و همه شهدای والامقام شهرمان لحظاتی از عمر شریفشان را در این گردان حضور داشته اند .

در خشکسالی مردانگی وخزان صداقت ، یاد بزرگمردان صادقی بخیر که اگر آنان را به چشم خویش ندیده بودیم ، راستی ، درستی و فداکاری را افسانه می پنداشتیم .

مدیر وبلاگ : م . ق
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
تاچه میزان مطالب وبلاگ را در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت مؤثر می دانید؟
ذکر روزهای هفته آیه قرآن تصادفی
روزشمار غدیر

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وبخاطرات آقای محمد باقر قبادی
 از شهید والامقام محمد صادق زیدیادامه مطلب را ببینید

خاطره ای آقای محمد باقر قبادی از شهید والامقام محمد صادق زیدی

                               تصویر آقای محمد باقر قبادی زمستان 1392 فرودگاه مهرآباد- تهران


اوایل انقلاب بود فرمان حضرت امام (ره) و شور انقلابی همه ما را به پایگاههای بسیج و حفاظت از انقلاب  کشانده بود و بنده علیرغم اینکه کارمند گمرک بودم به واحد بسیج مأمور شده و در کارگزینی واحد بسیج تحت نظر شهید والامقام دکتر چوبکار مشغول خدمت بودم مسئولیت بسیج هم به عهده شهید والامقام سردار سرلشکر بروجردی بود .

یک روز شهید والامقام محمد صادق زیدی به کارگزینی مراجعه کردند ، بعد از احوال پرسی علت مراجعه او را جویا شدم ، شهید والامقام زیدی در پاسخ گفتند:آمده ام تا دربسیج ثبت نام نمایم و عضو بسیج شوم به ایشان عرض کردم : شما خانواده عیال واری دارید ، اینجا خطرات زیادی وجود دارد اما ایشان قبول نکردند و مصر بر این بودند که حتماً باید ثبت نام کنند.با هم نزد شهید والامقام دکتر چوبکار که مسئولیت گزینش را هم بعهده داشتند رفتیم ، به شهید والامقام دکتر چوبکار عرض کردم: ایشان (شهید والامقام زیدی ) دادشم هستند و آمده اند ثبت نام کنند .

شهید والامقام دکتر چوبکار هم شخصاً مصاحبه ایشان را انجام دادند ، پس از چند ساعت شهید والامقام دکتر چوبکار آمدند وبنده را بغل کردند و گفتند: این دادش شما سرور ما استاد ما و ولی نعمت ما هستند من هر سؤالی را از ایشان پرسیدم با فلسفه ومنطق پاسخ کاملی می داند و زبان من در مقابل سخنان ایشان قاصر است .

فوراً حکم شروع بکار شهید والامقام زیدی را بعنوان فرمانده یکی از پایگاههای بسیج شهری ( منطقه رشیدی کرمانشاه) را صادر کردند . بعدها بعلت درگیری با ضدانقلاب به مناطق درگیری اعزام شدند . یکی از دوستان شهید والامقام زیدی می گفت: ایشان تعداد زیادی از ضد انقلاب را به هلاکت رسانده بودند و ضدانقلاب برای به شهادت رساندن وی برنامه ریزی کرده بود و به وسیله افراد نفوذی وی را در منطقه ورله به شهادت رساندند

بیاد دارم قبل از اینکه وارد بسیج شوند در مغازه مرحوم حاج حسن آزادبخت در کرمانشاه کار می کردند یک روز من هم خدمت شهید والامقام صادق زیدی بودم زمانی که خواستند صندوق چایی را جابجا کنند دست ایشان زخم شد و به بنده گفتند از جیبم پول بردار و یک عدد چسب زخم بخر تا زخم راپانسمان کنم ، به ایشان گفتم چرا از دخل پول برندارم ایشان در پاسخ گفتند: من اجازه برداشت از دخل را ندارم و از طرفی من سهل انگاری کرده ام و خودم مقصرم وحاضر نشد پول خرید چسب زخم از دخل برداشت شود .

ایشان فردی فوق العاده معتقد ومتدین بودند و حلال وحرام را به دقت رعایت می کردند .


خداوند روحش را با ائمه اطهار محشور فرماید ، آمین یارب العالمین


پیکر مطهر شهید والامقام محمد صادق زیدی


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 2 تیر 1395 05:57 ق.ظ
با تشکر از شما جناب قبادی عزیز.بنده با اینکه نوه این شهید بزرگوار هستم و اغلب به دنبال شنیدن خاطرات پدربزرگ شهیدم هستم اما این خاطره را برای اولین بار بود ک میشنیدم.تشکر میکنم و ارزوی سرافرازی روزافزون جنابتان را دارم..
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 08:40 ب.ظ
سلام، با خاطراتی از مرحوم حاج حمید بروزم(عملیات جزابه و خیبر)
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 02:17 ب.ظ
سلام
وبلاگ شهید محمد حسین حیدری منتظر شماست

یا علی

جمعه 26 اردیبهشت 1393 11:10 ب.ظ
با سلام و احترام ویژه به پسرعموی بزرگوار حاج محمد باقر عزیز
سپاس فراوان از شما ، بسیار لذت بردم
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 02:11 ب.ظ
درود بر شهدای عزیز و تمامی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس...
یاد و خاطر شهید والا مقام محمد صادق زیدی گرامی باد.
داداش عزیزم حاج محمدباقر قبادی زنده و پایدار باشی...
آقا مرتضی خسته نباشی
م . ق

حاج محسن عزیز تشکر از حضورگرم جنابغالی
یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 11:54 ب.ظ
خداوند ایشان را مورد رحمت قرار دهند.باور کنید که هر چه از دلاوری این عزیزان گفته شود کم است اما این عزیز که یکی از دایی های مادرم می باشند و حقیر ایشان را زیارت نکرده ام اما هرگاه پدرم با آنکه87سال از عمرش می گذرد و خود سربازی از گردان همیشه پیروز محبین بوده است نام ایشان رو بر زبان می آورند آنچنان اشک در چشمشان جاری می شود گویا همین الان به شهادت رسیده اند
روحشان شاد.
م . ق

جناب علی آقا
خداوند روح همه شهدا را با ائمه اطهار محشور فرماید و آرزوی صحت وسلامت برای ابوی جنابعالی دارم .

یا علی
یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 09:11 ب.ظ
درود بر همه دلاور مردان ایران زمین
و درود بیکران الهی بر شهدای عزیز
داداش عزیزم زنده و پاینده باشی
یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 08:40 ق.ظ
سلام
روح بلند شهید محمد صادق زیدی قرین رحمت بیکران الهی

از شما هم ممنون آقای قبادی

یا علی
شنبه 20 اردیبهشت 1393 10:17 ب.ظ
سلام ودرود برارواح پاک وطیبه شهدا وامام شهدا در استانه سالگرد عملیات غرورافرین حاج عمران هستیم ای کاش اگر دراین عملیات حضور داشتین خاطراتی از این عملیات وسردارشهیدحمیدسوری بیان کنید.باتشکراز برادرقبادی
شنبه 20 اردیبهشت 1393 10:16 ب.ظ
سلام ودرود برارواح پاک وطیبه شهدا وامام شهدا در استانه سالگرد عملیات غرورافرین حاج عمران هستیم ای کاش اگر دراین عملیات حضور داشتین خاطراتی از این عملیات وسردارشهیدحمیدسوری بیان کنید.باتشکراز برادرقبادی
شنبه 20 اردیبهشت 1393 02:40 ب.ظ
به فدای شور و شین شهدا،اسم رمز یاحسین شهدا، هرجا باشیم و هرجا برسیم زیر دینیم،زیر دین شهدا!
سلام بر روح سردار عزیز، شهید والامقام محمد صادق زیدی!
سلام بر شما!
م . ق

تشکر از شما برادر ارزشی و تلاشگر عرصه فرهنگی
جمعه 19 اردیبهشت 1393 09:05 ب.ظ
با تشکر از تلاش شما برای احیای راه شهدا
م . ق

سپاسگزار حضور شما هستم
جمعه 19 اردیبهشت 1393 03:21 ب.ظ
سلام بر رزمنده دلاور جناب آقای مرتضی قبادی و تقدیر و تشکر از آقا محمد باقر قبادی
بسیار زیبا .
این مطلب در رنگ سرخ بهاران درج شد...
م . ق

تشکر از رزمنذه جبهه فرهنگی برادر رشیدیان
جمعه 19 اردیبهشت 1393 02:36 ب.ظ
شادی روحش صلوات ...
باتشکر از عمو مرتضی و عمو محمد باقر
م . ق

از آقا عارف دوست داشتنی سپاسگزارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جنگ دفاع مقدس
امکانات جانبی

سردار شهید اسدمراد بالنگ

 
 
بالای صفحه