تبلیغات
گردان محبین - شهید مجتبی ، متعبّد آگاه
 
گردان محبین
سلام خدا برشهیدان ،سلام خدا بر مجاهدان راه حق ، سلام خدا برآن کسانیکه آن حماسه وشور را آفریدند.
درباره وبلاگ


گردان محبین یکی از گردان های تی 57 حضرت ابوالفضل بود.که درطی 8 سال دفاع مقدس همواره از گردان های خط شکن بود.
گردان محبین اولین گردان رزمی شهر کوهدشت است که در سالهای اول جنگ تحمیلی تشکیل شد . این گردان در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه حضور داشت و با توجه به وضعیت عملیات خسارت سنگینی را متحمل شد . گردان محبین در ادامه تقریباً در بیشتر عملیاتها حضور داشت از اولین فرماندهان آن می توان به برادر مهندس رضامند ، برادر حاج مرادعلی محمدی ، شهید والامقام علیمردان آزادبخت، شهید والامقام فیروز سرتیپ نیا ، شهید والامقام حمیدرضا ابراهیمی ،شهید والامقام مروت طرهانی و شهید والامقام علی محمد کوشکی اشاره کرد .و درادامه جانباز سرافرازحاج سیروس لرستانی و برادر حمید آزادی فرماندهی این گردان را بعهده داشتند .
این گردان در عملیات کربلای چهار به فرماندهی شهید والامقام علیمردان آزادبخت چنان عمل کرد که موجب حیرت فرماندهان لشکر شده و باور نداشتند که گردان حتی علاوه بر مناطق مشخص شده ، مناطق دیگری را نیز فتح کرده است .

گردان محبین در عملیات کربلای پنج نیز با رشادت فرماندهی چون شهید والامقام علیمردان آزادبخت ، شهید والامقام علی محمد کوشکی ، شهید والامقام مروت طرهانی با وجود تحمل تلفات سنگین برگی از تاریخ جنگ تحمیلی را در شلمچه به یادگار گذاشت .

از افتخارات این گردان حضور دیگر هم استانی هایمان در این گردان بود که به درجه رفیع شهادت نائل گشته اند که نمونه آن می توان به شهید والامقام جلال ابراهیمی ( از شهر دورود) و شهید والامقام حشمت الله قلی ( از شهر الیگودرز ) اشاره کرد .

گردان محبین علاوه بر مناطق جنوب در مناطق غرب نیز چنان درخشید که همواره از فاتحان شناخته شده بود . در عملیات والفجر ۹ با تصرف ارتفاعات مهم و استراتژیک منطقه شرق و شمال شرق شهر سلیمانیه ، عملیات حاج عمران آزاد ساری حلبچه و.... برگی دیگر در تاریخ عملیاتهای انجام شده در جنگ تحمیلی آفرید .

گردان محبین در سالهای ۶۶ و ۶۷ با حضور در مناطق عملیاتی غرب بطور ثابت ، توانست با شرکت در عملیاتهای همچون نصر ۴ ( آزاد سازی شهر ماؤوت) ، بیت المقدس ۲ و آزاد سازی ارتفاعات مهم و استراتژیک گرده رش ، قمیش، گوجار و …. توانست بعنوان یک گردان عملیاتی جایگاه خود را در جنگ تحمیلی نشان دهد .

در میان رزمندگان غیور شهر کوهدشت رزمنده ای وجود ندارد که روزها ، ماهها و سالهایی را در این گردان خدمت نکرده باشد . تقریباً اکثر شهدای کوهدشت در این گردان حضور داشته و این گردان افتخار آن را دارد که رزمندگانی که نمونه آنان در تاریخ اسلام بی نظیر بوده را داشته است ، شهدایی همچون شهید والامقام مجتبی آدینه وند ، شهید والامقام دکتر محمد علیم عباسی ، شهید والامقام دکتر اسماعیل هادیان ، شهید والامقام حمید رضا محمدی،شهید والامقام پرویز یرویز پور، و همه شهدای والامقام شهرمان لحظاتی از عمر شریفشان را در این گردان حضور داشته اند .

در خشکسالی مردانگی وخزان صداقت ، یاد بزرگمردان صادقی بخیر که اگر آنان را به چشم خویش ندیده بودیم ، راستی ، درستی و فداکاری را افسانه می پنداشتیم .

مدیر وبلاگ : م . ق
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
تاچه میزان مطالب وبلاگ را در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت مؤثر می دانید؟
ذکر روزهای هفته آیه قرآن تصادفی
روزشمار غدیر

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب


دوشنبه 5 فروردین 1392
  شهید مجتبی ، متعبّد آگاه، نجوای عارفانه

  شهید مجتبی آدینه وند بسیار متعبد و متشرع بود و در انجام عبادات فردی وسواس خاصی داشت. در نماز حال خوشی داشت و این حال برای همه دوستان محسوس بود. وارد مسجد كه می شدیم مجتبی را در گوشه ای می دیدیم كه مشغول عبادت است. اگر با هم و بطور جمعی مسجد می رفتیم و تا وقت نماز فرصت بود غالبا می نشستیم و مباحثی را پیش می كشیدیم اما مجتبی پس از دقائقی به كناری می رفت و مشغول نماز می شد، گوشه ای از مسجد صاحب الزمان عجل الله فرجه الشریف كه وعده گاه او برای عبادت بود همیشه برای من یك خاطره بیاد ماندنی است كه شاید برای سایر دوستانمان هم همین طور باشد.


    منبع :http://yadenikan.blogfa.com/

تعبد او یك تعبد آگاهانه بود،‌چون علاوه بر مطالعات زیادی كه در مباحث گوناگون اعتقادی، فقهی، اخلاقی و ... داشت فردی بسیار فكور و اندیشمند بود. در برخورد با مسائل انسانی اهل فكر و اندیشه بود و واقعا با مسائل بصورت سطحی و قشری برخورد نمی كرد.  این ویژگی ، چه در رفتار فردی و چه رفتارهای اجتماعی او خیلی نمود داشت.

   برای كارهایش ، برنامه هایش، رفاقت هایش قواعدی قائل بود كه مبتنی بر یك پشتوانه عقلی و فكری بود.

   مجتبی در جلسات دعایی كه با هم داشتیم واقعا حال خوشی داشت. گر چه به اقتضای آن دوران، نماز شب خواندن و مناجات های شبانه حتی بصورت گروهی در بین برخی فراگیر بود ، اما مواردی از دوستان جدّاً حالات خاصی داشتند من جمله مجتبی كه این مسأله در مناجات های مكتوبی هم كه از او به یادگار مانده كاملاً معلوم است.

   آن وقت ها یك نوحه ای بود كه زبان حال حرّ را بیان می كرد و آقای حاج صادق آهنگران هم آنرا با نوای خوش خود خوانده بود، مجتبی نوار آن را پیاده كرده بود كه الان به خط خود او آن نوحه موجود است. گاهی وقت ها كه چند نفری با هم نشسته بودیم شروع می كرد به خواندن آن با همان لحنی كه آقای آهنگران خوانده بود. یكبار هم یادم می آید بنده و آقای اخویان منزلشان بودیم شروع كرد به خواندن آن نوحه كه مطلع آن این بود:

حرّ خطا كارم پریشانم(2)  از كرده های خود پشیمانم    مولا حسین جانم(2)


نجوای عارفانه

خداوندا ! ما را یاری فرما که عقل ما از قرآن بهره ای ببرد، یک لحظه مرا به خودم وامگذار، چون وقتی بیاد تو نیستم همیشه در غفلت هستم و گناهانی را مرتکب می شوم که نمی دانم، نه یاد خدایی و نه یاد آخرت و نه اراده خیر و اقبال به بهشت، و نمی دانم دلم کجاست، همیشه به امور دنیایی فکر کرده و سرگرم هستم و از همه بدتر در خطر صید شیطانم.

خدایا! با اینکه می دانم اجل آمدنی است اما غافلم. 

پروردگارا! ما را یاری فرما از طریق خدمتهای بزرگ به آئین پاکت و به بندگانت ، صفحات عمر خود را با خطوط زرینی که نمایانگر رضای کامل توست رقم زنیم و سرانجام بفیض شهادت در راه تو نائل گردیم و در آغوش رحمتت جای گیریم.

خدایا! بما ایمانی بده که با خودمان ببریم، آن ایمانی که همیشه بوده و در قلبمان جا گرفته.

بار خدایا! ترا سپاس می کنیم که ابتدای کار ما را با سعادت شروع کنی و به شهادت و فداکاری پایان دهی.

خدایا! نفسم را به تیغ معرفتت بکش و سلوک طریقت را برایم سهل کن.

بارالها! در این دنیا گناه کردم مرا پوشاندی و در میان مردم روسیاهم نکردی.

الا ای رب اعلای من! خود ناریم لکن در میان نـوریان "جبهه" فـریـاد بر می آورم که «یاستارالعیوب» به مقام ایشان گناهانم را در آنسرای نیز بپوشان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 05:48 ق.ظ
Everything said was very reasonable. But, what about this?
what if you wrote a catchier title? I am not suggesting your content is not good., but what if you added
a title that makes people desire more? I mean گردان محبین - شهید مجتبی ،
متعبّد آگاه is kinda plain. You ought to glance at Yahoo's home page
and note how they create post titles to get people to open the links.

You might add a video or a pic or two to get readers excited about everything've written. In my opinion, it would make your posts
a little bit more interesting.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:51 ق.ظ
What's up mates, nice paragraph and nice urging commented here, I am genuinely enjoying by these.
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 05:57 ق.ظ
Hi, Neat post. There is a problem together with your website in web explorer, may test
this? IE nonetheless is the market leader and a large section of folks
will miss your great writing due to this problem.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 04:23 ب.ظ
each time i used to read smaller articles or reviews which as well clear their motive,
and that is also happening with this post which
I am reading at this place.
جمعه 5 مهر 1392 07:00 ب.ظ
باسلام احترام با تبادل لینک موافق هستید
دوشنبه 9 اردیبهشت 1392 02:50 ق.ظ
سلام. بسیار عالی بود. روحشان شاد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جنگ دفاع مقدس
امکانات جانبی

سردار شهید اسدمراد بالنگ

 
 
بالای صفحه